AÖF Vizede (Ara Sınav) Çıkmış Sorular

Açık öğretim ara sınav da çıkmış sorular hakkında

AÖF 1.2.3. ve 4.sınıf ara sınav, final ve bütünleme sorularında önceden çıkmış sınav soruları mevcuttur.
Açık öğretim hocaları her sene hatırı sayılır bir şekilde çıkmış soruları tekrar sormaktadır. Bu sorular dersine göre değişir bazı sınavlarda 3-4 soru sorulurken bazı dersler de ise bu soru 15 hatta 20'nin bile üzerini çıktığı olmuştur. Çıkmış sorulardan daha fazla yararlanmak için sadece vize sorularına bakmak hata olur.

2010 ve öncesi sınavlar da çıkmış soruların tekrar sorulma olasılığı çoktu ve böylede oldu ama son senelerde artan şikayetler yüzünden AÖF bol keseden bilinen soruları tekrardan sormamaya başladı.

Eskiden "çıkmış soruları çalışsam bana yeter" çok kullanılan bir cümleydi aslında günümüzde de aynı fakat eskisi kadar sınıf geçmeye etkili olur mu bilinmez ama yardımcı olacağı kesindir.

Çıkmış sorulara çalışılırken dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Genelde vize sınavına hazırlanırken son 5-6 senenin vize sorularına bakılır kimse final yada bütünleme sınavlarına bakmaz. Unutulmamalıdır ki final ve bütünleme sınavlarının da en az ilk 10 sorusu vize konularını kapsar. Bu demek oluyor ki ne kadar çok çıkmış vize sorusu çözsem benim için o kadar daha yararlı olacaktır.

Örnek vermek gerekirse 2009 bütünleme sınavında çıkmış bir soru 2010 ara sınavında çıkmıştır. Aynı şekilde bir önceki senenin final sorusu, bir sonraki yılın ara sınav sorusu olmuştur.

Bu yüzden sizlere tavsiyem ara sınav sorularına bakarken final ve bütünleme sorularına da göz atın. Zaten ara sınav üniteleri bellidir hemen bakarsınız hem de final sınavı için tekrar çıkmış soruları indirip bunların çıktılarını almakla uğraşmazsınız. Unutmayın ne kadar çok çıkmış soru çözerseniz o kadar sizin avantajınızadır hem sınavda çıkma ihtimali de her zaman vardır.
Share

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License