AÖF Kamu Yönetimi Bölümü (Açık Öğretim Fakültesi)

Açık Öğretim (AÖF) Kamu Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Kamu Yönetimi bölümü Açık Öğretim Fakültesinde (AÖF) tercih edilen 4 yıllık lisans programıdır. Mesleki eğitimini bu bölümden tamamlayan öğrenciler kamu kurum ve kuruşlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile birlikte mesleki kariyerlerine başlayabilirler.

Kamu Yönetimi çıkmış sınav soruları ve dersleri hakkında bilgileri bu konudan takip edebilirsiniz.

Kamu Yönetimi Bölümü İş Olanakları

AÖF Kamu Yönetimi bölümünü bitirerek başarılı bir iş hayatına atılabilirsiniz. İş imkanları Kamu kurumlarında daha fazla olsa bile özel sektör içinde cazip bir bölümdür. Belediye, Kaymakamlık, İl Özel İdaresi, Maliye Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, KİT, DİE gibi kamu kurumlarında memur, uzman ve müfettiş gibi sıfatlarda iş fırsatları sunmaktadır.

AÖF Kamu Yönetimi Bölümü Dersleri

1. ve 2.Sınıf Kamu Yönetimi bölümü ortak ders içeriklerine sahiptir. 3. ve 4. sınıf bölümleri ise sosyal, siyaset, hukuk, yönetim gibi ana bilim dalları hakkında kapsamlı bilgiler içerir.

Kamu Yönetimi 1.Sınıf Dersleri; İktisada Giriş, Genel İşletme, Hukuka Giriş, Temel Bilgi Teknolojileri, Davranış Bilimlerine Giriş, Uygarlık Tarihi, İletişim Bilgisi

Kamu Yönetimi 2.Sınıf Dersleri; Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, Kamu Maliyesi, Ticaret Hukuku, İktisat Teorisi, Yönetim ve Organizasyon

Kamu Yönetimi 3.Sınıf Dersleri; İdare Hukuku, Devlet Bütçesi, Anayasa Hukuku, Türk Vergi Sistemi, Türk Siyasal Tarihi, Sosyal Politika

Kamu Yönetimi 4.Sınıf Dersleri; Maliye Politikası, Yerel Yönetimler, İnsan Kaynakları Yönetimi, Siyaset Bilimi, Türkiye Ekonomisi, Örgütsel Davranış, Türk Dili

AÖF Kamu Yönetimi çıkmış ara sınav, final ve bütünleme soruları, ders notları ve yardımcı kitaplar ile sınavlara hazırlanabilirsiniz.

AÖF Kamu Yönetimi Sınav Tarihleri Ne Zaman

Açık Öğretim Kamu Yönetimi sınav tarihleri AÖF Lisans Programı sınav tarihleri ile aynıdır. Ara sınav, final ve bütünleme tarihlerini sitemizde ki bağlantılardan öğrenebilirsiniz.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License