AÖF Final Sınavı İçin Hazırlık

AÖF final sınavı öncesi hazırlık nasıl olmalıdır

Ara sınav notlarımız kötü ya da iyi olabilir peki AÖF final sınavı için nasıl bir hazırlık yapmalıyız. Hangi sınıfı veya hangi bölümü okursanız olun konulara ve ünitelere ağırlık vermelisiniz. Bu konumuzda sorumluğu olduğumuz üniteleri ele alarak final sınavı için nasıl ders çalışılması gerektiği hakkında sizlere bilgi vereceğim. Herkesin sınavı çok iyi geçmemiş ve istenilen notlar alınmamış olabilir veya sınavları çok iyi geçenlerde olabilir.

Biz şimdi ara sınavda düşük not alan öğrenciler ile yüksek not alanların nasıl bir program uygulaması gerektiği hakkında bilgiler sunacağız. Yazımı sabırla okumanızı tavsiye ediyorum.

AÖF ara sınavında düşük not alanlar için final sınavı hazırlığı

aöf ders çalışma
Durum böyle ise artık geri dönüşümüz yok ve final sınavı için en iyi şekilde hazırlanmalıyız. Öncelikle okuduğunuz bölüm hangisiyse finalde sorumlu olduğunuz üniteleri belirleyin bu demek oluyor ki ara sınav konularına geri dönmeyeceğiz çünkü pek bir zamanımız yok. Zaten 30 soruluk bir ders için ara sınavda gelen soru sayısı 10 veya 9 adettir bu kadar soru için vize ünitelerini tekrar çalışmak bizi hem yorar hem de zaman kaybına yol açar.

Final konularını belirlediysek hızlı bir şekilde ünitelerden ders çalışmaya başlıyoruz tabi bu ders notları ya da yardımcı bir kitap olursa daha faydalı olur çünkü Açık Öğretim kitapları ile ders çalışmak biraz zor oluyor. Elimizde ne kadar AÖF ders notları ve yardımcı kaynak var ise yararlanıyoruz.

AÖF çıkmış final ve bütünleme soruları kesinlikle elimizin altında olmalı neden bütünleme soruları gerekli dersiniz konu içeriği bakımından aynı sınav türü olduğu için bize çok yararlı olacaktır.

Ara sınav üniteleri için ne yapmalıyız derseniz bu konuları da AÖF çıkmış sorular ile çalışın benzeri sorular gelebilir gelmese bile zor soru tipi olmayacaktır. Şunu unutmayın geçmiş yıl sınav sorularını ilgili üniteler ile eşleştirin nasıl soru sorulduğunu kavrayın.

AÖF ara sınavında yüksek ve yeterli not alanlar için final sınavı hazırlığı

Sizler için sınav daha kolay geçebilir bu yüzden rehavete fazla kapılmayın. AÖF hocaları hazırladıkları sorular ile çoğu öğrenciyi ters köşeye yatırdığı final sınavında çok karşılaşılan bir durum.

Benim notları iyi olan öğrencilere tek tavsiyem şudur size kaç puan yeterli olacaksa o kadar yoğunlaşın. AÖF not hesaplama ile final sınavında size kaç puan gerekiyor bunu hesaplayın ve bunu ders sayısına göre hesaplayın onu da not dağılımları konusundan inceleyebilirsiniz.

Burada önemli olan nokta zaten ara sınavınız iyi demek ki bazı şeyleri başarabileceğinizi göstermişsiniz her ne kadar finalde zorluk derecesi sorular ile karşılaşsanız bile bu sizin için sürpriz olmamalıdır. İlk sınavdaki başarılı notunuz ile bu zorlukların üstesinden gelebilirsiniz.

AÖF final sınavı genel olarak sorular açısından ara sınavdan daha zor değildir konuların fazla olması sadece bu sınavın zorluk derecesini yükseltmektedir. Vize sınavı yüksek birinin finalden düşük not aldığı ve o dersten kaldığı çok nadir bir durumdur.

Sonuç olarak her durumda sınava kesinlikle çalışmalısınız. Yeterli zamanınız yok ise çıkmış AÖF soruları ile sınava hazırlanın ki benzer soruların çıkma ihtimalini düşünürsen en azından bu size sınavda katkı sağlayacaktır.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License