İktisadın Tanımı ve Temel Kavramlar

İktisada Giriş 1.Ünite: İktisadın Tanımı ve Temel Kavramlar

Bu ünitede iktisat bilim dalı ve kavramlarına yer verilmiştir. İktisadın tanımı, temel özellikleri, yöntemi, temel iktisat kavramları, iktisadi düşünme tarzı, marjinal analiz, mikro iktisat, makro iktisat, pozitif iktisat, normatif iktisat, ihtiyaçlar ve özellikleri gibi kavramlar iyi bilinmelidir.

Ayrıca mal türleri olan serbest mal, tüketici malı, dayanıklı mallar, üretici malı tanımlarına iyi çalışmalısınız bu tanımlardan da soru gelme olasılığı oldukça fazladır. Kolay bir ünite olduğu için mümkün olduğunca buradan gelen soruları doğru yapmaya çalışın.

İktisadın Tanımı ve Temel Kavramlar ile ilgili sorular, konu anlatımı ve konuyu daha iyi kavramak için test soruları ve çıkmış AÖF sorularına göz atın. Ayrıca AÖF e-televizyon hizmetinden faydalanarak video ders anlatım izleyebilirsiniz.

Ara sınavda bu üniteden 3, final ve bütünleme sınavında ise 1 adet soru gelebilir.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License