AÖF Maliye Bölümü (Açık Öğretim Fakültesi)

Açık Öğretim AÖF Maliye Bölümü Hakkında Bilgi

AÖF maliye bölümü, aöf maliye dersleri, çıkmış sorular, sınav soruları ve iş olanakları. Bölüm hakkında bilgi vermek gerekirse maliyenin temel bilgilerini öğreterek vergi, bütçe, mali planlama konusunda nitelikli personel yetiştirmektir.

Kamu ekonomisinde meydana gelen mali olayları ve bunların sonuçları yorumlayabilecek kişiler yetiştirmektir. Açık Öğretim Fakültesi AÖF Maliye Bölümü mezunları da örgün öğretimden mezun olanlar ile aynı statüye sahip olurlar.

AÖF Maliye Bölümü İş Olanakları

AÖF maliye bölümü iş olanakları fazladır. Öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarında vergi kontrol memuru, muhasebe memuru ve müdürü, maliye uzmanı gibi birçok iş fırsatı sağlanmaktadır.

Maliye Bakanlığı bünyesinde KPSS sınavı ile birlikte vergi dairelerinde gelir uzmanı, gelir uzmanı yardımcılığı, yoklama memuru gibi alanlarla iş bulabilirler. Vergi dairesi çalışanlarının çoğu maliye mezunudur.

Özel sektörde ise aöf maliye mezunu ne iş yapar sorusuna en güzel cevap muhasebe bürosu açarak mali müşavirlik hizmeti verebilir.


AÖF Maliye Bölümü Dersleri

AÖF maliye dersleri sosyal, siyasi ve maliye alanına ait mevzuat ve bilgileri içerir. Derslerin çoğu sözel olup sayısal ders sayısı azdır.

Maliye 1.Sınıf Dersleri; İktisada Giriş, Genel İşletme, Hukuka Giriş, Temel Bilgi Teknolojileri, Davranış Bilimlerine Giriş, Uygarlık Tarihi, İletişim Bilgisi

Maliye 2.Sınıf Dersleri; Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, Kamu Maliyesi, Ticaret Hukuku, İktisat Teorisi, Yönetim ve Organizasyon

Maliye 3.Sınıf Dersleri; İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Kamu Ekonomisi, Türk Vergi Sistemi, Para Teorisi ve Politikası, İdare Hukuku, Devlet Bütçesi, İngilizce

Maliye 4.Sınıf Dersleri; Finansal Ekonomi, Uluslararası Mali İlişkiler, Türkiye Ekonomisi, Maliye Politikası, Yerel Yönetimler, Vergi Hukuku, Türk Dili

AÖF maliye çıkmış ara sınav, final ve bütünleme soruları, ders notları ve yardımcı kitaplar ile sınavlara hazırlanabilirsiniz.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License