AÖF Dikey Geçiş İnternet Başvuru Koşulları

Açık Öğretim Dikey Geçiş İnternet Başvurusu Hakkında Bilgiler

AÖF Dikey geçiş ile AÖF bölümüne tercih yapmak istiyorsanız öncelikle internet başvuru formunu doldurmanız gerekir. Açık öğretim fakültesi her yeni öğretim yılında işlemler için kayıt ve başvuru kılavuzu yayınlamaktadır. aöf internet başvuru belgesi

Bu konumuzda dikey geçiş internet başvuru hakkında bilgi vereceğiz öncelikle size yardımcı olacak kılavuzlar için;
https://www.anadolu.edu.tr/aos/kilavuzlar.aspx linkine tıklayın.

 • Açıköğretim internetten başvuru yapma

 • Kayıt ve başvuru hakkında bilgiler için aöf internet başvuru nasıl yapılır konusunu inceleyebilirsiniz.

  İnternet başvurusu için mazeret süresi yoktur. Belirlenen tarihler dışında başvuru işlemini yapamadıysanız o yıl ki başvuru hakkınızı kaybedersiniz.

  AÖF Dikey Geçiş İnternet Başvuru Koşulları

  Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, "İktisat veya İşletme Fakültelerinin 3.sınıfına "Doğrudan" veya "Fark Dersler" alarak kayıt için başvurabilirler.

  Mezun olduğunuz önlisans mezuniyet alanınıza göre başvurabileceğiniz İktisat, İşletme fakültelerinin bölümlerini görmek için kayıt kılavuzundaki tablo 4 ve tablo 5'e bakabilirsiniz. Kayıt kılavuzunu yukarıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

  AÖF internetten başvuru yaparken, önlisans mezuniyet belgesindeki program ismi ile İnternet Başvuru sitesinde beyan edilen Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Mezuniyet Alanlarındaki programın aynı olması gerekmektedir.

  AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgesindeki program ile İnternet başvurusunda beyan edilen mezuniyet programı arasında farklılık olursa kayıt yapılmayacaktır.

  Dikey Geçiş başvurusu yapacak adaylar İnternet Başvuru sitesinin ana sayfasındaki DİKEY GEÇİŞ linkine tıklayarak İnternetten başvurularını gerçekleştireceklerdir.
  Share
   
  Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
  Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
  Creative Commons License