AÖF Adalet Bölümü - Açıköğretim Fakültesi

Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı Hakkında Bilgi

AÖF Adalet bölümü Açıköğretim Fakültesinin 2 yıllık programıdır. AÖF adalet kredili sistem hakkında bilgilere, çıkmış sınav soruları ve derslerine bu konudan ulaşabilirsiniz. Bu programın amacı temel hukuk kavramı bilincinde Adalet Bakanlığına yardımcı personel yetiştirmektir.

2012 yılı itibariyle kontenjansız olan adalet bölümü artık sınırlama ile kontenjanlı duruma geldi ve YGS sınavı ile barajı geçenler puanlarına göre yerleştireceklerdir.

Tabi puan sistemine göre öğrenciler yerleştirildiği için en yüksek puandan yerleştirme işlemi başlıyor. Kontenjan yüksek olsa bile bazen barajı aşmak yeterli olmayabilir. AÖF adalet bölümü son yıllarda çok okunan ve ilgi gören bir bölümdür bu yüzden YGS sınavında gayret göstermeniz gerekecektir.

açıköğretim adalet kredili sistem
Yeni kredili sistem ile artık aöf adalet sınavı 2 dönem olarak ara sınav ve dönem sonu sınavı olarak iki kere yapılacaktır.

Bölümden mezun olan öğrenciler, örgün öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma hakkına sahiptir. Dikey geçiş sınavında mevzuat değiştiği için intibak uygulaması kaldırıldı artık bütün hukuk fakülteleri 1.sınıftan başlatıyor. Tabi birde sınavsız geçiş hakkınız var.

Açık Öğretim Fakültesinin İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümlerine sınavsız dikey geçiş mümkün iken, Hukuk Fakültelerine dikey geçiş yapabilmeleri için Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmeleri gerekmektedir.

 • AÖF Adalet Bölümü Dersleri

 • Bu konudan aöf adalet dersleri ve sorumlu olunan üniteleri öğrenebilirsiniz.

  aöf adalet

  AÖF Adalet Bölümü İş Olanakları

  AÖF adalet mezunları Adalet Bakanlığı yardımcı personel dışında mahkemelerde memur olarak çalışacak zabıt katipliği, mübaşir, infaz ve koruma memuru bu bölüm sayesin iş bulabilmektedir. AÖF adalet bölümünü bitirerek KPSS sınavı ile birlikte Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan devlet memuru olabilirsiniz.

  Mezun olduktan sonra size sunulan seçenekler arasında İcra Müdürlüğü var. Bu meslek için icra müdürlüğü sınavına girebilirsiniz. Görüldüğü gibi iş imkanları sayesinde bu bölümü bitirerek kendinize güzel bir kariyer hazırlayabilirsiniz.

  AÖF Adalet ile ilgili sınav tarihleri, sınav sonuçları, sorumlu olduğunuz üniteler ve çıkmış sorular gibi bilgilere aofsinavmerkezi.com tarafından ulaşabilirsiniz. Ayrıca ders ünitelerini özet halinde ve ders notları şeklinde sayfamızda yayınlayacağız.
  Share
   
  Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
  Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
  Creative Commons License