AÖF Dikey Geçiş Kayıt ve İnternet Başvuru İşlemleri

2014-2015 AÖF dikey geçiş kayıt işlemleri internet başvurusu kayıt tarihleri ve gerekli evraklar hakkında Açıköğretim Fakültesine DGS ile kayıt yapacak öğrencilere yardımcı olacağız.

Açıköğretim dikey geçiş kayıt ile işletme iktsiat AÖF fakültelerine kredili sistem bölümlerine kayıtlar 29 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacak, 15 Ekim 2014 Çarşamba günü bitecektir. Mazeretli kayıt yaptıranlar için son gün 16-17 Ekim tarihleri arasıdır.

aöf dikey geçiş kayıt işlemleri
2 yıllık Meslekyüksek okulları ile açıköğretim önlisans programlarından mezun olan öğrenciler dikey geçiş kapsamında 5.yarıyıla doğrudan veya fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler. AÖF dikey geçiş bölümleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

AÖF Dikey Geçiş Nasıl Yapılır?
Öncelikle kayit.anadolu.edu.tr adresinden internet başvurusu yapılır. Yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri linkine tıklayın. Kayıt sayfasından "dikey geçiş" bağlantısından başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonraki adımları aşağıdaki listeden takip edebilirsiniz.

Açıköğretim Dikey Geçiş Bölümleri
Kayıt için tercih edeceğiniz bölümleri aöf dikey geçiş bölümleri listesinden öğrenebilirsiniz. Hangi bölümden mezun iseniz karşılığında tanımlanan bölümü tercih edebilirsiniz.

İnternetten başvuru yaparken, önlisans mezuniyet belgesindeki program ismi ile internet Başvuru sitesinde beyan edilen Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Mezuniyet Alanlarındaki programın aynı olması gerekmektedir.

AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgesindeki program ile İnternet başvurusunda beyan edilen mezuniyet programı arasında farklılık olursa kayıt yapılmayacaktır.

Açıköğretim Dikey Geçiş Kayıt İşlemleri
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu internetten yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

Uyarı; Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcıdan çıktı alacağınız dosyalar PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı açacak Adobe Reader yazılımı yoksa indirip kurunuz.

kayit.anadolu.edu.tr
İnternet başvuru ve kayıt tarihi: 29 Eylül 2014 Pazartesi - 17 Ekim 2014 Cuma

İnternet Başvuru Nasıl Yapılır
1. Başvuru sitesine giriş yapın ve dikey geçiş bağlantısına tıklayarak başvuru sayfasını açın.

2. Gelen sayfadaki açıklamaları okuduktan sonra, "başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız" bağlantısına tıklayarak Başvuru - Giriş sayfasına geliniz. Daha sonra "Yukarıdaki açıklamaları okudum, anladım, işlemlere başlayabilirim" açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyip Başla tuşunu tıklayınız.

3. Gelen sayfada ve devamındaki sayfalarda, ilgili programa ait istenen alanları açıklamaları doldurarak "İleri" tuşunu tıklayınız.

4. Öğrenciler İnternet başvuru adımlarının 6/8 sayfasına geldiğinde "Yeni Resim Yükle", "Gözat", "Yükle", "Kes" ve "İleri" butonlarını tıklayarak, bilgisayarından seçtiği fotoğrafı ekleyebilecektir.

5. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ekrana beyan ettiğiniz tüm bilgilerinizi gösteren sayfa gelecektir. Verdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra bir yanlışlık yok ise Yukarıdaki tüm bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan ediyorum açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz ve Tamam tuşunu tıklayınız. Bilgilerini bu aşamada kontrol ediniz aofsinavmerkezi.com olarak 8 no'lu açıklamayı okumanızı tavsiye ederiz.

6. Başvurunuzun kabulünden sonra sitenin size linkini (yolunu) verdiği "DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ" ifadesinin üzerine tıklayarak ilgili elektronik dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcıdan dökümünü alınız.

7. İnternet Başvuru Belgesi, Öğrenci Bilgi Formu, Fotoğraflı-İmzalı Form ile Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşan iki sayfalık bu dosyanın yazıcı dökümünü alınız.

8. İnternet üzerindeki kayıt işlemleriniz bitmiştir. Başvuru durumunu http://kayit.anadolu.edu.tr sayfasının sonundaki kutucuğa T.C. kimlik numaranızı girerek kontrol edebilirsiniz.

9. Başvuru sonrasında çıktı aldığınız belgeleri kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık var ise 30 dakika içinde yeni bir başvuru yapınız.

İnternet Başvurusu Sonunda Yazıcıdan Çıktı Alınacak Belgeler

Dikey Geçiş İçin Gerekli Belgeler

1. İnternet Başvuru Belgesi
2. Fotoğraflı-İmzalı Form
3. Öğrenci Bilgi Formu
4. Öğrenim Belgesi
5. Fotoğraf (4 adet)
6. Askerlik Durumu Beyanı

1,2,3 numaralı belgelerin çıktılarını aldıktan sonra öğrenim belgesini yani diploma ve 4 adet fotoğraf ile istenilen evrakları tamamlayın.

Öğrenim Belgesi Hakkında
Önlisans diplomasını teslim almamış adaylar okullarından aldıkları geçici mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.

Dikey Geçiş Kayıt Ücretleri
Kayıt belgelerini hazırlayan adaylar “Dönem Öğretim Gideri/Dönem Öğrenim Ücreti” ödemesini T.C. kimlik numaraları ile Vakıfbank’a yatırmaları gerekiyor. Adaylar banka ödemelerini yaptıktan sonra kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna kayıt belgelerini teslim etmek zorundadırlar.

2014 dikey geçiş kayıt için ne kadar ödeyeceğinizi açıköğretim harç ücretleri konusundan öğrenebilirsiniz.

Kısaca toparlamak gerekirse internetten başvurunuzu yapın, resimdeki belgelerin çıktısı alın, istenilen evrakları tamamlayın ve bankaya kayıt ücretini yatırın. Son kesin kayıt için aöf bürosuna giderek kaydınızı yaptırın.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License