AÖF Dikey Geçiş Kayıt İşlemleri ve Başvuru Koşulları

AÖF Dikey Geçiş Kayıt İşlemleri ve Tarihleri Hakkında Bilgi

Açıköğretim Fakültesi AÖF dikey geçiş internet başvuru koşullarından bahsetmek gerekirse Meslek Yüksekokulları (2 yıllık) ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, İktisat veya İşletme Fakültelerinin 3.sınıfına "Doğrudan veya "Fark Dersler Alarak" kayıt için başvurabilirler. Fark dersler için hazırlık sınıfından başlanılır.

açıköğretim dikey geçiş kayıt tarihleri
İnternet başvurusunuzu belirlenen tarihler arasında gerçekleştirdikten sonra bankaya aöf harç ücretini yatırıyorsunuz. Artık AÖF bürosu işlemlerine geçebiliriz. İnternet başvuru belgesi, öğrenim belgesi yani diploma aslı ve fotopisi, 4 adet fotoğraf, askerlik durum belgesi kısacası sizden istenilen evrakları tamamlayarak kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yatırdığınız harç ödemesi sistemden otomatik gözüktüğü için dekonta gerek yoktur ama siz saklayın.


AÖF dikey geçiş bölümleri için başvuru ve kayıt kılavuzuna bakabilirsiniz. Mezun olduğunuz önlisans alanını göre kayıt için başvurabileceğiniz işletme, iktisat fakültesi bölümlerinden birini tercih edebilirsiniz.

AÖF internetten başvuru yaparken, önlisans mezuniyet belgesindeki program ismi ile İnternet Başvuru sitesinde beyan edilen Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Mezuniyet Alanlarındaki programın aynı olması gerekmektedir. AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgesindeki program ile İnternet başvurusunda beyan edilen mezuniyet programı arasında farklılık olursa kayıt yapılmayacaktır.

Dikey Geçiş başvurusu yapacak adaylar İnternet Başvuru sitesinin ana sayfasındaki "Dikey Geçiş" linkine tıklayarak İnternetten başvurularını gerçekleştireceklerdir.

AÖF dikey geçiş tarihleri her yıl Açıköğretim Fakültesi tarafından kendi sitesinden duyurulmaktadır. Belirtilen dikey geçiş başvuru tarihleri arasında kayıt işlemlerinizi gerçekleştirin.

 • AÖF Dikey Geçiş Kayıt için Gerekli Evraklar

 • Açıköğretim bürosu kaydı için listedeki belgeleri tamamlayın.
  1. İnternet Başvuru Belgesi
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form
  3. Öğrenci Bilgi Formu
  4. Öğrenim Belgesi (Diploma Onaylı Sureti)
  5. Fotoğraf
  6. Askerlik Durumu Belgesi

  Diplomasını henüz almamış olanlar geçici mezuniyet belgesi onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

 • AÖF Dikey Geçiş İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • AÖF Dikey Geçiş İnternet Başvurusu konusunu inceleyebilirsiniz.

  Açıköğretim dikey geçiş ile iki yıllık bir bölümü bitirdikten sonra AÖF ile 4 yıllık mezun olabilirsiniz. En çok tercih edilen bölümler ise işletme ve iktisattır. 2 senelik işletme, iktisat, muhasebe gibi birçok bölümden mezun olanlar Açıköğretim ile lisans eğitimlerini tamamlamaktadırlar.
  Share
   
  Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
  Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
  Creative Commons License