AÖF ÖSYS Yeni Kayıt ve İnternet Başvuru İşlemleri

AÖF Yeni Kayıt İşlemleri İnternet Başvurusu ve Gerekli Evraklar 2013-2014

Açıköğretim Fakültesi AÖF ÖSYS yeni kayıt ile açıköğretim, işletme, iktisat fakültesi dönemlik-kredili sistemi bölüm ve programlarına kayıt hakkı kazananların başvuru ve kayıt işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle internet başvuru şartlarından bahsedeceğiz daha sonra aöf yeni kayıt nasıl yapılır istenilen gerekli belgeler ve evraklar nelerdir gibi bilgileri sizlere sunacağız.

Açıköğretim fakültesi aöf yeni kayıt 2013 2014 yılı kayıt tarihleri arasında önce İnternet başvurusu yaparak işlemlere başlanır. Daha sonra harç ücreti bankaya yatırılır ve gerekli belgeler tamamlanarak bürolardan kesin kayıt ile işlemleriniz biter.

Başvuru Şartları; 2013 yılı ÖSYS sonunda Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin dönemlik-kredili bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvurabilirler.

Açıköğretim yeni kayıt işlemleri nasıl yapılır?
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

kayit.anadolu.edu.tr
2 Eylül 2013 Pazartesi - 17 Eylül Salı tarihleri arasında işlemlerinizi yapınız.

AÖF Yeni Kayıt İnternet Başvurusu
1. Başvuru sitesine giriş yapın ve ösys yeni kayıt bağlantısına tıklayarak başvuru sayfasını açın.

2. Gelen sayfadaki açıklamaları okuduktan sonra, "başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız" bağlantısına tıklayarak Başvuru - Giriş sayfasına geliniz. Daha sonra "Yukarıdaki açıklamaları okudum, anladım, işlemlere başlayabilirim" açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyip Başla tuşunu tıklayınız.

3. Gelen sayfada ve devamındaki sayfalarda, ilgili programa ait istenen alanları açıklamaları doldurarak "İleri" tuşunu tıklayınız.

4. Öğrencinin ÖSYM’ye verdiği dijital fotoğraf kimlik kartında ve Fakülte kayıtlarında da kullanılacaktır. Öğrencilerin ÖSYM’ye verdikleri fotoğraf İnternet başvuru adımlarının 6/8 sayfasında görüntülenecektir. Öğrenciler isterlerse ÖSYM’ye verdikleri fotoğrafı değiştirebileceklerdir. Fotoğrafını değiştirmek isteyen öğrenciler İnternet başvuru adımlarında gözükecek fotoğrafın altında sırası ile "Yeni Resim Yükle", "Gözat", "Yükle", "Kes" ve "İleri" butonlarını tıklayacaktır. Bu şekilde ÖSYM fotoğrafını değiştirmiş olacaktır. Öğrenci kaydettiği fotoğrafı, yeni bir dijital fotoğraf ile değiştirmek isterse veya ÖSYM’ye verdiği dijital fotoğrafı kullanmak isterse yeni bir İnternet başvurusu yapması gerekmektedir.

5. ÖSYM’den dijital ortamda alınan veya öğrenciler tarafından İnternet başvuru adımlarında yüklenen fotoğraf, kayıt yapan AÖF büro görevlisi tarafından incelenecek, kayıt koşullarına uygun fotoğraflar kabul edilecektir. Kayıt koşullarına uygun olmayan fotoğraf ise kabul edilmeyecektir. Öğrencinin ÖSYM’ye verdiği dijital fotoğrafına büro otomasyonundan geri dönmesi sağlanacaktır.

6. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ekrana beyan ettiğiniz tüm bilgilerinizi gösteren sayfa gelecektir. Verdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra bir yanlışlık yok ise Yukarıdaki tüm bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan ediyorum açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz ve Tamam tuşunu tıklayınız. Bilgilerini bu aşamada kontrol ediniz aofsinavmerkezi.com olarak 9 no'lu açıklamayı okumanızı tavsiye ederiz.

7. Başvurunuzun kabulünden sonra sitenin size linkini (yolunu) verdiği "DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ" ifadesinin üzerine tıklayarak ilgili elektronik dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcıdan dökümünü alınız.

8. İnternet Başvuru Belgesi, Öğrenci Bilgi Formu, Fotoğraflı-İmzalı Form ile Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşan iki sayfalık bu dosyanın yazıcı dökümünü alınız.

9. İnternet üzerindeki kayıt işlemleriniz bitmiştir. Başvuru durumunu http://kayit.anadolu.edu.tr sayfanının sonundaki kutucuğa T.C. kimlik numaranızı girerek kontrol edebilirsiniz.

10. Başvuru sonrasında çıktı aldığınız belgeleri kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık var ise 30 dakika içinde yeni bir başvuru yapınız.

İnternet Başvurusu Sonunda Yazıcıdan Çıktı Alınacak Belgeler


Açıköğretim AÖF Yeni Kayıt İçin Gerekli Evraklar

1. İnternet Başvuru Belgesi
2. Fotoğraflı-İmzalı Form
3. Öğrenci Bilgi Formu
4. Öğrenim Belgesi
5. Fotoğraf (4 adet)
6. Askerlik Durumu Beyanı

1,2,3 numaralı belgelerin çıktılarını aldıktan sonra öğrenim belgesini yani diploma ve 4 adet fotoğraf ile istenilen evrakları tamamlayın.

Not: 2013 ÖSYS ile Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca "tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olma-dığını, erkek adayların 1.75m’den, bayan adayların 1.65m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu" ile sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belgelerini diğer kayıt belgeleri ile birlikte kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Yeni kayıt başvurusu için bankaya ne kadar ödeyeceğinizi aöf harç ücretleri 2013 2014 konusundan öğrenebilirsiniz.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License