aofkayit.anadolu.edu.tr - AÖF Kayıt ve Başvuru Adresi

Açıköğretim Fakültesi AÖF internet kayıt ve başvuru adresi

2013-2014 Öğretim yılı Anadolu Üniversitesi AÖF internet kayıt işlemlerinizi http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden gerçekleştirebilirsiniz. ÖSYS yeni kayıt, dikey geçiş, kayıt yenileme, ek yerleştirme, yatay geçiş, ikinci üniversite, lisans tamamlama ve af kapsamında açıköğretim, işletme, iktisat fakültelerine bu adresten kayıt yaptırabilirsiniz.

Bu siteden işlemleriniz bittikten sonra T.C. kimlik numaranız ile aöf başvuru durumu için açıköğretim kayıt sorguluma yapabilirsiniz.

Belirtilen kayıt tarihlerinde sistem açılır ve başvuru işlemleri gerçekleşir. Bunun dışında erken bir tarihte kayıtlar başlamaz. Size yardımcı olacak bilgiler adım adım anlatılmıştır ayrıca kılavuz ile işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.


Açıköğretim Kayıt Başrusu ve Kayıt Yenileme Tarihleri
Aöf Harç Ücretleri 2013
AÖF Kayıt Tarihleri 2013-2014

Kayıt yaptırmadan önce dikey geçiş için mi? ikinci üniversite için mi? kısacası neye başvuru yapacağınızı iyi bilin. Her kayıt zamanında karışıklıklar olabiliyor.

ÖSYS Yeni Kayıt
2013 yılı ÖSYS sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin dönemlik-kredili bölüm/ programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvurabilirler. Açıköğretim yeni kayıt işlemleri için Aöf ösys yeni kayıt konusunu inceleyebilirsiniz. İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 02 - 17 Eylül 2013

Ek Yerleştirme
2013 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin dönemlik-kredili bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvurabilirler.
İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 07 - 25 Ekim 2013

İkinci Üniversite
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans bölümlerinde veya önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinden veya önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.
İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 30 Eylül - 25 Ekim 2013

Lisans Tamamlama
Fakülte veya yüksekokulların 4 yıllık lisans bölümlerinde okurken önlisans diploması alarak ayrılanlar Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5.yarıyılına Lisans Tamamlama kapsamında başvuru yapabilirler.
İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 30 Eylül - 25 Ekim 2013

Dikey Geçiş
Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5.yarıyılına doğrudan veya fark dersleri alarak başvuru yapabilirler.
İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 30 Eylül - 25 Ekim 2013

Yatay Geçiş
Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve 6111 sayılı Kanun'a göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına dilekçe ile başvuranlardan, başvurusu kabul edilenler yatay geçiş için başvuru yapabilirler.
İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 30 Eylül - 25 Ekim 2013

Kayıt Yenileme
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin tüm bölüm/programlarında kayıtlı öğrencilerden, 2013-2014 öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletecek olanlar ders ekle-sil işlemini bu linkten gerçekleştireceklerdir.
Ders ekle-sil ve kayıt yenileme tarihi: 16-27 Eylül 2013

Af Kapsamında Kayıt
Af kapsamında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kimlerin kayıt yaptırabileceklerini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 02 - 17 Eylül 2013

Açıköğretm 2013 kayıt ve başvuru işlemleri için kayit.anadolu.edu.tr adresini kullanınız. Size yardımcı olacak makaleler ve kılavuzlar bu sitede yer almaktadır.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License