AÖF Mazeretli Kayıt Nasıl Yapılır? Mazeret Dilekçesi

AÖF Mazeretli Kayıt Nedir? Mazeret Dilekçesi Hakkında 2012-2013

Açıköğretim fakültesine başvurmak için kayıt tarihlerini kaçırmış iseniz mazeretli kayıt yapabilirsiniz. Bu durumda size tanınan mazeretli kayıt tarihleri arasında kayıt işlemlerini internet başvurusu ise gerçekleştirebilirsiniz. Mazeret tarihleri son 3 gün olarak belirlenmektedir. Bu zaman içinde aöf mazeret dilekçesi hazırlayabilirsiniz ama
aöf büroları bu belgeye gerek olmadığını söylüyorlar. Yani dilekçesiz de kayıt yaptırabilirsiniz.

Açıköğretim kayıt kılavuzuna göre normal kayıt süresinde kayıt yaptıramayanlar resmi bir mazeret belgesi göstererek kayıt yaptırabilirler. Ayrıca AÖF bürolarında bulunan dilekçe örneklerinden faydalanarak bir mazeret dilekçesi oluşturulabilir.

Açıköğretim mazeretli kayıt
Bu resmi olan açıklama. Arkadaşlarımız arasında aöf bürolarını bizzat arayarak bu bilgiyi teyit edenler oldu. Kısacası bürodakiler sizden bir mazeret dilekçesi doldurmanızı isteyebilirler ama mazeret bildirmenize gerek olmadığını da söyleyebilirler.

Biz yinede nasıl dilekçe hazırlanır hakkında sizlere bilgi verelim.

Mazeretli kayıtta ne gibi sebepler gösterilebilir ?
Açıköğretim mazeretli kayıt yapabilmeniz için gerçek bir mazeretinizin olması gerekir.
- Doğal afetler
- 1. ve 2. derece akraba ölümü
- Sağlık problemi (Doktor raporlu)
- Çeşitli kazalar (trafik kazası gibi)

AÖF mazeretli kayıt dilekçe örneği
123456 TC Kimlik No ile 2012 yılında ÖSYS sınavıyla yada (dikey geçişle vs.)(fakülte/bölüm) bölümünü kazandım.
Şu şu (mazeret nedeninizi yazınız) dolayı normal kayıt döneminde kaydımı yaptıramadım. Mazeretli kayıt döneminde kaydımın yapılmasını arz ederim.
Mazeretime ilişkin belge ektedir. (varsa belgeniz, dilekçeyle birlikte veriniz)
Her ne olursa olsun kayıt tarihini kaçırdım, acaba kayıt yapabilir miyim sorularıyla boğuşmayın hemen işlemlerinizi gerçekleştirerek aöf bürosunda kaydınızı yaptırın.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License