aofeklesil.anadolu.edu.tr - AÖF Ders Ekle-Sil İşlemleri

Açıköğretim Fakültesi Aöf ders ekle sil 2014-2015 güz dönemi ve bahar dönemi kayıt yenileme ders ekle sil nasıl yapılır, tarihleri ne zaman hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca ders ekle sil yapamıyorum diyenler videoyu izleyebilir.

AÖF Ders Ekle Sil İşlemi Nasıl ve Ne Zaman Yapılır
Açıköğretim öğrencilerin 2014-2015 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri;
15 Eylül 2014 tarihinde başlayacak ve 26 Eylül 2014 tarihinde sona erecektir.

Mazeretleri nedeniyle yukarıdaki tarihler arasında kayıtlarını yeniletemeyen öğrenciler 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde kendileri veya bir yakınları vasıtasıyla gerekli kayıt yenileme işlemlerini yaptırarak kayıtlarını yeniletebilirler.

26 Eylül 2014 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yenileme işleminin gerçekleşmesi mümkün değildir. Kayıt yenileme tarihleri arasında kaydını yeniletmeyen öğrencilerin rapor dahil hiç bir mazereti kabul edilmez ve sonraki tarihlerde güz dönemi için kayıtları yenilenmez.

Ders ekle-sil işlemi yapan öğrencilerin banka ödemeyecekleri ücret bilgileri 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer almaktadır. Aşağıdaki sayfadan işlemlere başlayabilirsiniz. Bu arada aofeklesil.anadolu.edu.tr adresi artık kullanılmıyor bunun hatırlatmasını da yapalım.

AÖF Ders Ekle Sil Sayfası
https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx

Bankaya ödeme yaptıktan sonra bir daha ders ekle-sil işlemi yapamazsınız. Bankaya ödemeye yapmadığınız sürece derslerde değişiklik yapabilirsiniz. Tek dersten kalanlar ders ekleme işlemini yapmalarına gerek yoktur sistem bunu otomatik olarak ekleyecektir. Ders ekle sil yapmadan bankaya harcınızı yatırırsanız sistem size otomatik dersler atayacaktır. İstemediğiniz dersleri alabilir, istediğiniz dersleri alamayabilirsiniz.

AÖF ders ekle-sil işlemi nasıl yapılır? VİDEO


Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile http://kayit. anadolu.edu.tr adresine giriş yapıp, kayıt yenileme linkinden ders ekle-sil işlemini gerçekleştireceklerdir. Kayıt yenileme linkine tıklandığında 7. sayfadaki ekran görüntüsü verilen metin gelecektir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrencilerimiz bu metindeki açıklamaları mutlaka okumalıdırlar. Metni okuduktan sonra ders ekle-sil işlemini gerçekleştirebilirler.

Ders ekle-sil işlemi üç basamaktan oluşmaktadır. En son basamakta mutlaka onay vermeniz gerekmektedir. Yaptığınız ders ekle-sil işlemini onaylamadığınız takdirde, ders ekle-sil işleminiz geçersiz sayılacaktır. Bu durumda Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırsınız. Birden fazla ders ekle-sil işlemi yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders ekle-sil işlemi geçerli olacaktır ve banka ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.

Ders Ekle-Sil İşlemi Sonunda Yazıcıdan Dökümü Alınacak Belgeler
Üç basamaktan oluşan ders ekle-sil işlemini yapan ve yaptığı ders ekle-sil işlemini onaylayan öğrenciler, 8. sayfada görüntüsü verilen 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasını yazıcıdan alabilirler. Bu sayfada öğrencilerin ders ekle-sil işlemi sonucunda “Alacağı Dersler”, “Bıraktığı Dersler”, “Ödeme Bilgisi”, “Sınav Merkezi Değişiklik Tarihleri”, “Sınav Tarihleri”, “Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri” gibi önemli bilgiler yer almaktadır.

Yazıcıdan çıktı alamayan veya daha sonra döküm alacak öğrenciler, kayıt yenileme süresi içerisinde, T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile http://kayit.anadolu.edu.tr adresindeki, kayıt yenileme linkine giriş yaparak DİKKAT başlığı altındaki “2014-2015 Güz Döneminde Alacağınız Derslerin Dökümünü Almak İçin Tıklayınız” butonuna tıklayarak bu sayfanın dökümünü alabilirler.

Mazeretli Kayıt Yenileme Döneminde Ders Ekle İşlemlerinin Yapılması
15 – 26 Eylül 2014 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 25, 26 Eylül 2014 tarihlerinde 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde http://kayit.anadolu.edu.tr adresi “Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri” linkin-den ders ekle işlemi yapabilirler. Ders ekle işlemini yapan öğrencilerin ekledikleri dersin dönem öğretim gideri farkı oluşacaktır.

Açıköğretim aöf ders ekle sil güz bahar dönemi yeni kayıt işlemleri ile kayıt yenileme döneminde nasıl yapılacağı hakkında bilgi verdik.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License