AÖF Yönetimde Güncel Yaklaşımlar Dersi Üniteleri - Kredili Sistem

Açıköğretim Yönetimde Güncel Yaklaşımlar Üniteleri 2012 2013

Açıköğretim Fakültesi AÖF yönetimde güncel yaklaşımlar kredili sistem 3.sınıf 5.yarılyıl dersidir. Ders kodu İŞL305U olarak belirlenmiştir. Açıköğretim yönetimde güncel yaklaşımlar 4 kredi derstir ve toplam 8 üniteden oluşmaktadır. Dersin içeriği yönetim düşüncesinin uygulamaları, yaklaşımları, yenilikleri, sanal organizasyonlar, kurumsal sosyal sorumluluk hakkında bilgi vermektedir.

Aöf yönetimde güncel yaklaşımlar dersinden güz dönemi ara sınav ve güz dönem sonu sınavlarına gireceksiniz.

AÖF yönetimde güncel yaklaşımlar çıkmış sorular için kredili sistem geçmiş yıl sınav sorularından yararlanabilirsiniz. Aöf yönetimde güncel yaklaşımlar ders notları, konu özetleri ve deneme sınavları paylaşılacaktır.

AÖF Yönetimde Güncel Yaklaşımlar Üniteleri - 5.Yarıyıl (1.Dönem)
1.Yönetim Düşüncesinin ve Uygulamalarının Gelişimi: Bilim ve bilimsel gelişme, sosyal bilimler ve yönetim biliminin gelişimi, Klasik yönetim ve uygulamaları, Neo-klasik yönetim ve uygulamaları, Modern yönetim ve uygulamaları, Yönetim yaklaşımları
2.Yenilik Yönetimi
3.Öğrenen Örgütler
4.Örgüt Yapısının Değişimine Yönelik Teknikler: Kıyaslama, Temel yetenek, Dış kaynak kullanımı, Küçülme, Süreç yenileme, Yalın örgütler
5.Sanal Organizasyonlar, Şebeke Organizasyonları ve Stratejik Ortaklıklar
6.Dengeli Ölçüm Kartı
7.Toplam Kalite Yönetimi
8.Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Sınavda kaçıncı ve hangi üniteye kadar çalışacaksınız?

Ara ve dönem sonu yani final sınavında sorumlu olunan üniteler şunlardır;
Güz Dönemi Ara Sınavı: 1-4 üniteleri
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 1-8 üniteleri (kitabın tamamı)

Yönetimde Güncel Yaklaşımlar ara sınav, final çıkmış sınav soruları ve cevapları için aöf yönetimde güncel yaklaşımlar çıkmış tüm sorular konusuna bakabilirsiniz.
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License