AÖF TRT Okul Dersleri Yayın Akışı ve Ders Saatleri

Anadolu Üniversitesi AÖF TRT Okul hizmeti dersleri kitaplar aracılığıyla verilen bilgileri desteklemeyi amaçlamaktadır. Televizyon programları ve internet üzerinden izlenebilen bu ders videoları profesyonel stüdyoların bulunduğu televizyon yapım merkezinde gerçekleştirilmektedir. AÖF TRT Okul yayın akışı ve açıköğretim ders saatleri bilgisini TRT Okul sitesinden öğrenebilirsiniz.

trt okul aöf ders programı
Önceleleri AÖF dersleri e-televizyon hizmeti ile verilmekteydi artık dersler TRT ile yayınlanmaktadır. Yeni kredili sistem ders videoları hazırlamakta olan Anadolu Üniversitesi ders içeriklerini sürekli güncellemektedir. İşletme, iktisat, gibi çok tercih edilen bölümlerin ders videoları sitede yer almaktadır.

Diğer bölümlerin dersleri şuan için yoktur veya ünite konuları eksiktir. Yeni sistem ile birlikte ders içeriklerinin sitede yer almasını umuyoruz.

TRT ile Anadolu Üniversitesi arasında yapılan stratejik işbirliği ile kurulan TRT Okul kanalı 31 Ocak 2011 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Programların TRT ve Anadolu Üniversitesi tarafından ortaklaşa hazırlanmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için değil, örgün eğitim alan öğrencilerin de yararlanabileceği ders programlarının çekimine ağırlık vermekte, İktisattan Temel Bilgi Teknolojilerine, bütün üniversite ders programlarına destek sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, Üniversite tarafından, öğrencilere rehberlik edecek farklı danışmanlık programları, eğitim-kültür programlarının çekimleri yapılmaktadır.

Merkezde bugüne dek 5000’i aşkın televizyon eğitim programı ve 400’ün üzerinde radyo eğitim programı hazırlanmıştır. Değişen koşullara göre sürekli yenilenen televizyon eğitim programları, TRT Okul kanalı aracılığıyla öğrencilere ulaştırıldığı gibi internet üzerinden de ulaşılabilmektedir. Bireyselleştirilmiş olarak öğrencilere ulaştırılan televizyon eğitim programları ile öğrenciler, istedikleri zamanda istedikleri kadar ders çalışıp bilgilerini pekiştirebilmektedirler.

AÖF TRT Okul Yayın Uydu Frekansı

Türksat 2A Batı Paketi
Frekans - 11.919
Pol - V
Sembol - 24444
FEC - 3/4

Digitürk - Kaanl 66
D-Smart - Kanal 105
Teledünya - Kanal 130
Tivibu - Kanal 155
Share
 
Copyright © 2015. AÖF Sınav Merkezi - Açıköğretim Fakültesi.
Bu sitede yer alan içerikler ders notları, konu özetleri ve çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu içerikler www.aofsinavmerkezi.com tarafından hazırlanmaktadır. Hiçbir şekilde telif hakkı içeren ilgili yayınların yardımcı kitapları paylaşılmamaktadır.. Powered by Blogger.
Creative Commons License